31 października
2018

Ali Eren Demirezen (10-0, 10 KO), niezwyciężony dotąd mistrz Europy WBO, skrzyżuje rękawice z Izu Ugonoh (18-1, 15 KO) na gali Tiger Fight Night Urban Jungle. Pojedynek odbędzie się 8 grudnia w gdańskiej Ergo Arena.
Ali Eren Demirezen (10-0) to niezwykle wymagający przeciwnik. Pochodzący z Turcji reprezentant Niemiec swoje dotychczasowe walki – łącznie z ostatnią z Sergiejem Werwejko w Hamburgu o tytuł mistrza Europy federacji WBO w kategorii ciężkiej – kończył posyłając rywali na deski.
Izu musi boksować z coraz to lepszymi zawodnikami, a każda walka ma go przybliżać do pojedynku o pas mistrzowski. Myślę, że starcie z Ali Eren Demirezen będzie świetnym bokserskim widowiskiem dla wszystkich kibiców, którzy przyjdą do Ergo Areny. Tą walką Izu musi udowodnić, że należy do czołówki wagi ciężkiej na świecie – komentuje Dariusz Michalczewski.
Dla Izu Ugonoh grudniowe starcie przed własną publicznością będzie drugim w 2018 r., po zwycięstwie nad Fredem Kassim przez RTD. Gdańszczanin w swojej karierze zwyciężył 18 z 19 dotychczasowych walk. 15 z nich rozstrzygnął przed czasem.
Usiadłem z trenerem Andrzejem Gmitrukiem i razem stwierdziliśmy, że jest to bardzo dobry zawodnik do walki. Decyzja została podjęta, dlatego teraz mogę skupić się już wyłącznie na ciężkiej pracy i 8 grudnia będę gotowy na to, aby z nim wygrać. Ali jest zawodnikiem, który jest głodny, wszystkie walki wygrał przez KO, ale jak każdy popełnia błędy. I ja te błędy zamierzam wykorzystać – mówi Izu Ugonoh.
Wydarzenie będzie debiutanckim wydarzeniem nowo powstałej grupy promotorskiej Dariusza Michalczewskiego – Tiger Promotions. Były mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej oraz WBO w kategorii junior ciężkiej ponownie wiąże swoją przyszłość z boksem zawodowym – tym razem w roli promotora.

Bilety do kupienia na stronie www.Eventim.pl

 

 

SPONSOR PORTALU

 

 

 

Be the first to write a comment.

Your feedback