9 stycznia
2019

 

23 lutego na hali w Poznaniu odbędzie się gala Boxing Production RCP 3. Miejscem wydarzenia będzie Hala UAM Morasko, mieszcząca się przy ulicy Zagajnikowej 9 na terenie poznańskiego osiedla Różany Potok. Kibice zgromadzeni na hali zobaczą 10 pojedynków, które odbędą się w formułach boksu zawodowego oraz K-1.

Na gali wystąpi były mistrz i reprezentant Polski- Michał Chudecki, który po kilku latach kariery prowadzonej w USA, wraca na polskie ringi. To właśnie w Poznaniu odnosił największe sukcesy w boksie olimpijskim. Jego rywalem będzie groźny Timur Kuzakhmedov- były mistrz Świata i Europy w kickboxingu.
W pojedynku boksu kobiet Ewelina Pękalska (wielokrotna medalista mistrzostw Polski i Europy) zmierzy się z twardą zawodniczką Halimą Reamdhani Vunjabei z Tanzanii.
Bardzo interesująco zapowiada się również pojedynek w formule K-1, którego stawką będzie pas organizacji ISKA. Rękawice w nim skrzyżują Adam “Milimetr” Kosut oraz Pavel Šach.
W ringu zobaczymy również czołowych zawodników boksu oraz K-1 z Wielkopolski i okolic takich jak: Marcin Kujda, Aleksandr Strecki, Hubert Rutkowski, Kamil Siemaszko czy Jędrzej “Pakol” Gromadowski.
Planowane są dwie walki wieczoru:
– walka wieczoru w boksie zawodowym w limicie wagowym 64 kg: Michał Chudecki (11-3-2, 3 KO) vs. Timur Kuzakhmedov (6-0-2, 2 KO)
– walka wieczoru w K-1 o pas Międzynarodowego Mistrza Polski organizacji ISKA do 81 kg: Adam Kosut (5-0) vs. Pavel Šach (5-4-1)

Poznań powoli wraca na polską mapę sportów walki i spora w tym zasługa projektu Ring Club Professional, pod którego szyldem zorganizowano w ubiegłym roku dwie gale, które spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony, zwłaszcza lokalnych, kibiców.

SPONSOR PORTALU

 

 

 

Be the first to write a comment.

Your feedback