1 marca
2019

Już w tę sobotę 2 marca odbędzie się gala boksu w niemieckim Magdeburgu. Podczas tej gali obejrzymy aż dwa polskie akcenty. W ringu pojawią się doświadczony Rafał Jackiewicz i zawodnik wagi ciężkiej Artur Kubiak, który ma za sobą tylko debiutancki pojedynek.

Rafał Jackiewicz(50-21, 22KO) skrzyżuje rękawice z zawodnikiem pochodzącym z Maroka – Mohammedem Rabii(8-0, 5KO). Marokańczyk to młody, niespełna 25 letni pięściarz, który plasuje się na 48 miejscu w rankingu Boxrec w kategorii junior średniej. Wydaje się, że pomimo przyjęcia przez Jackiewicza walki na ostatnią chwilę może być on idealnym rywalem na sprawdzenie dyspozycji młodego prospekta. Polak ostatnią walkę stoczył w grudniu w Manchesterze, gdzie przeboksował pełen dystans z miejscowym Troyem Williamsonem.

Drugim polskim akcentem będzie występ Artura Kubiaka(1-0) z debiutującym w boksie zawodowym Peterem Kadiru. Niemiec to niezwykle utalentowany pięściarz z wielkim dorobkiem amatorskim. Ma na swoim koncie złoty medal młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, młodzieżowych Mistrzostw Europy oraz jest młodzieżowym wicemistrzem świata z 2014 roku. O Niemcu ghańskiego pochodzenia mówi się od paru lat jako o bokserze, który ma szybko dołączyć do czołówki wagi ciężkiej. Wiemy jednak jakie są realia i jak często świetni bokserzy z sukcesami z amatorstwa przepadają w boksie zawodowym. Patrząc na oczekiwania ekspertów odnośnie Kadiru, zapowiada się dla niego łatwy pojedynek z równie niedoświadczonym Kubiakiem. Petera Kadiru polska publiczność może kojarzyć z wygranej w półfinale w młodzieżowych Mistrzostwach Europy z Kamilem Mroczkowskim – niegdyś również niezwykle utalentowanym pięściarzu, którego kariera zawodowa nawet na dobre się nie rozpoczęła.

Gala w Magdeburgu planowo miała być galą, gdzie tylko zawodnicy wagi ciężkiej stoczą swoje pojedynki, gdyż takich pojedynków zaplanowanych było aż sześć, jednakże podczas sobotniego wieczoru dodatkowo obejrzymy walkę w innej kategorii wagowej pomiędzy wspomnianymi wcześniej Jackiewiczem i Rabiim.

Główną atrakcją tego wieczoru będzie starcie pomiędzy Agitem Kabayelem(18-0, 13KO) a Ukraińcem – Andriyem Rudenko(32-3, 20KO). W stawce pojedynku widnieje europejski pas EBU, którego broni miejscowy Kabayel. Wcześniej jednak inny niemiecki pięściarz wagi ciężkiej – Tom Schwarz(23-0, 15KO) w obronie pasa WBO Inter-Continental zmierzy się z Chorwatem Kristijanem Krstacicem(17-1, 14KO).

 

źródło zdjęcia: ringblog.pl/Ireneusz Fryszkowski

 

 

 

SPONSOR PORTALU

 

 

 

Be the first to write a comment.

Your feedback