28 czerwca
2019

Był pan na sparingach w USA i pomagał Tomowi Schwarzowi czy komuś jeszcze?

Tylko Schwarzowi. To było dwa tygodnie sparingów, a później pojechałem do Nowego Jorku do Macieja Sulęckiego i Piotra Wilczewskiego i tam razem trenowaliśmy.

W międzyczasie tych sparingów pojawiła się informacja, że powstał Wach Boxing Team. Został pan promotorem?

Licencji promotorskiej osobiście nie mam, dlatego Wach Boxing Team to zgrana grupa paru osób i każdy odpowiada za co innego. Ja wraz z Rafałem Biernackim zajmujemy się całą organizacją, oraz odpowiadamy za współpracę z polskimi i zagranicznymi promotorami, Jerzy Mazur ma wszelkie wymagane licencje, dlatego wraz z Rafałem organizuje lipcową galę oraz wyszukuje młodych, utalentowanych pięściarzy, pomaga zdobyć im sponsorów i odpowiada za dobre relacje z nimi. Michał Olżyński tak jak w moim przypadku odpowiada za media i budowanie wizerunku naszych zawodników.

Daje pan nazwisko, które ma otwierać wrota do boksu zawodowego i dobrych walk. Tak to można tłumaczyć?

Dopiero raczkujemy i uczymy się tego wszystkiego. Ja byłem czynnym zawodnikiem, i nadal jestem. Na pewno mamy grupę fajnych chłopaków, którzy chcą coś zrobić ze swoim boksem, a my im pomóc. Wiadomo, że kariera w boksie zawodowym wiąże się z telewizją i ze sponsorami. Ale myślę, że na samym początku ważne, żeby startowali w ogóle. I my chcemy im taką opcję zapewnić.

 

W waszej grupie będzie walczył Kamil Łaszczyk. Szykujecie dla niego dobrego pięściarza na galę w lipcu? Ma dobry rekord.

To nie będzie jakiś rywal wysokich lotów. Kamil musi stoczyć jeszcze parę walk rankingowych, obić się jeszcze. Nie tak dawno był drugi na świecie w rankingach, a jego rywal, którego pokonał został mistrzem świata. Więc potencjał jest. Kamil potrzebuje regularnych startów. Wstępnie dogadaliśmy się, że pierwsza gala w lipcu, a później planujemy coś na listopad.

 

Dalsza część wywiadu na portalu Ringblog: https://www.ringblog.pl/2019/06/28/mariusz-wach-sulecki-wie-ze-to-nie-bedzie-spacerek/

 

foto: Se.pl

 

 

SPONSOR PORTALU

 

 

 

Be the first to write a comment.

Your feedback