12 października
2019

 

Jubileuszowa Gala „Tymex Boxing Night 10” w Łomiankach – 19 października

 

Powrót Sashy Sidorenko i mistrzowska szansa Damiana Wrzesińskiego

W ciągu dwóch tygodni Mariusz Grabowski i jego Tymex Boxing Promotion zorganizuje dwie duże gale bokserskie. 19 października w Łomiankach odbędzie się “Tymex Boxing Night 10” – na ring wróci była Mistrzyni Europy i niepokonana Sasha Sidorenko (7-0), a szansę na trzeci zawodowy pas będzie miał Damian Wrzesiński (17-1-2).
W poprzednich latach w hali ICDS w podwarszawskich Łomiankach tytuły Mistrzyń Europy zdobywały Sasha Sidorenko i Ewa Brodnicka, aktualna Mistrzyni Świata WBO w wadze super piórkowej. Za niewiele ponad tydzień Sasha Sidorenko wraca na ring po przerwie macierzyńskiej. Jej cel pozostaje bez zmian – zdobycie pasa Mistrzyni Świata. Pierwszą “przeszkodą” w drodze po trofeum będzie Argentynka Mayra Alejandra Gomez (18-9).
W Mistrzostwo Europy celuje z kolei Damian Wrzesiński. W zawodowej karierze był już Mistrzem Polski wagi lekkiej i super lekkiej, a teraz w walce wieczoru zmierzy się z Argentyńczykiem Miguelem Antinem (18-3) o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski kategorii lekkiej. W ostatnim, bardzo ciekawym pojedynku Damian Wrzesiński wygrał niejednogłośnie z Kamilem Młodzińskim, a teraz czeka go nowe i jeszcze większe wyzwanie.
W amatorskiej karierze Michał Żeromiński (13-5-2), kolejny z pięściarzy Tymexu, był Mistrzem Polski juniorów i młodzieżowców, zaś w seniorach sięgnął po wicemistrzostwo. Dlatego tak bardzo zależy mu na pasie Mistrza Polski, ale już w kategorii zawodowców. W Łomiankach skrzyżuje rękawice z Białorusinem Nadzir Bakhshyieu (4-7-2). Na ringach olimpijskich Michał Żeromiński wygrywał m.in. z Andrzejem Fonfarą i Maciejem Sulęckim, a nie powiedział jeszcze ostatniego słowa wśród profesjonalistów.
Promotorzy Mariusz i Marcel Grabowscy, jako nieliczni w Polsce, mocno stawiają na boks kobiecy. Podczas ostatniej gali “Tymex Boxing Night 9” w Częstochowie w jednej z głównych ról obroniła niepokonana Mistrzyni Świata Ewa Brodnicka (18-0). W Łomiankach walczyć będą doświadczona Sasha Sidorenko i rozpoczynająca karierę w Tymexie Laura Grzyb (1-0), 2-krotna Mistrzyni Polski i medalistka Mistrzostw Europy Kadetów. Przeciwniczką Laury Grzyb będzie Węgierka Valeria Aletta Kovacs (2-3).
Po sparingach m.in. z Arturem Szpilka, przed Kamilem Bodziochem (4-0) walka z  Michałem Bołozem (2-1), uczestnikiem “Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej”. Kolejne pojedynki stoczą urodzeni w Grecji bracia Stanisław (2-0) i Maksymilian Gibadło (2-0). Max Gibadło spotka się z Dawidem Przybylskim (0-1), a Stanisław Gibadło z Danielem Urbańskim (21-31-3), który przed laty boksował z takimi bokserami jak Kazach Giennadij Gołowkin i Rosjanin Zaurbek Bajsangurow. W innej walce w Łomiankach Tomasz Nowicki (2-0) powalczy z Błażejem Nowakiem (1-0).
Na początku października bardzo aktywna grupa Tymex Boxing Promotion zorganizowała galę w Hali “Częstochowa” z udziałem m.in. Roberta “Mr. KO” Parzęczewskiego, Ewy Brodnickiej, Łukasza Wierzbickiego, Patryka Szymańskiego czy Tomasza Gromadzkiego.

Źródło: promotion.tymex.pl

 

 

 

 

SPONSOR PORTALU

 

 

 

Be the first to write a comment.

Your feedback