26 maja
2019

 

Ewa Brodnicka (17-0, 2 KO) pokonała w walce wieczoru gali w Jeleniej Górze Janeth Perez (24-5-2, 6 KO) i już po raz trzeci obroniła tytuł mistrzyni świata federacji WBO kategorii super piórkowej.

Michał Leśniak (11-1-1, 3 KO) po ciężkim pojedynku pokonał na punkty Maksima Czurbanowa (8-4-1). Słynny “Szczupak” po gali zdradził nam, że nabawił się kontuzji kolana, która wpłynęła na jego złą dyspozycję podczas walki.

Michał Chudecki (13-3-2, 3 KO) pokonał na punkty Kamila Młodzińskiego (11-4-4, 6 KO). To była bardzo wyrównana walka, która przysporzyła wiele kłopotów sędziom oceniającym ten pojedynek. Twarda, dynamiczna, miła dla oka bitwa sprostała oczekiwaniom jakie urosły przed samym starciem. Sędziowie punktowali 78:74, 77:75 i 78:75 – wszyscy na korzyść Chudeckiego.

Kamil Bodzioch (4-0, 1 KO) pokonał na pełnym dystansie Konstiantyna Dovbiszczenkę (4-4-1, 2 KO). Kolejna ciężka walka dla pięściarza pochodzącego z Jeleniej Góry. Walka będzie idealnym materiałem do analizy dla Kamila, jak i jego trenera Pawła Kłaka, gdyż widzieliśmy w niej na prawdę sporo błędów, a głównie opadającą lewą rękę, przez którą kilkukrotnie Bodzioch nadział się na prawy sierpowy przeciwnika. Bez wątpienia będzie to ważny dzień dla Kamila, gdyż po walce oświadczył się swojej dziewczynie.

Marcin Siwy (19-0, 8 KO) pokonał przed czasem Aleksieja Mazikina (14-15-2, 4 KO), wicemistrza świata w boksie olimpijskim. Siwy wielokrotnie skracający dystans, łapiący bezpośredni prawy to nie był najlepszy widok dla przeciętnego kibica. Polak z czasem rozkręcił się i zadał parę mocnych ciosów w okolice wątroby, które zrobiły wrażenie na Mazikinie. Siwy znokautował rywala po lewym haku pod prawy łokieć przeciwnika.

Tomasz Gromadzki (10-2-1, 3 KO) i Wojciech Wierzbicki (0-2) znów wprowadzili zadymę! Tak jak w pierwszym pojedynku ponad rok temu w Zgorzelcu, tak i teraz panowie stanęli na wysokości zadania, to była prawdziwa wojna! To była bardzo ciężka do punktowania walka, myślę, że końcowe rundy, w których Wierzbicki opadł z sił zadecydowały na korzyść Gromadzkiego. Pięściarz Tymexu wygrał dwa do remisu.

Oskar Wierzejski (1-0) pokonał Milana Cechvalę (1-4, 1 KO). Debiutujący na zawodowych ringach pięściarzy z Jeleniej Góry pokazał dobry boks dominując swojego rywala. Sędziowie punktowali zgodnie 40:36.

Tomasz Nowicki (2-0, 1 KO) w pierwszym starciu gali pięciokrotnie rzucił na deski doświadczonego Grzegorza Sikorskiego(2-20). W trzeciej rundzie pojedynek został przerwany, narożnik poddał Sikorskiego.

 

 

 

SPONSOR PORTALU

 

 

 

Be the first to write a comment.

Your feedback