23 kwietnia
2021

 

Jakub Straszewski z Championa Włocławek potwierdził, że ma duży talent bokserski. Dzisiaj na ringu w Kielcach został Młodzieżowym Wicemistrzem Świata wagi ciężkiej (91 kg). Po znakomitej 1 rundzie z Jorge Luisem Felimonem Lobainą, niestety w kolejnych lepszy był przeciwnik z Kuby.
Po 9-letniej przerwie znów polski bokser wystąpił w finale MMŚ (dawniej MŚ Juniorów) kategorii ciężkiej. W 2012 roku w Erywaniu srebro zdobył Paweł Wierzbicki. W piątek wieczorem jego sukces i Andrzeja Gołoty z 1985 roku powtórzył pochodzący z Włocławka Kuba Straszewski, kontynuujący rodzinne pięściarskie tradycje swojego ojca Daniela i dziadka Mariana (sędzia i działacz bokserski). Daniel Straszewski też boksował w MMŚ – w 1994 roku w Stambule.
Jakub Straszewski znakomicie rozpoczął finał z Jorge Luisem Felimonem Lobainą. Walczył bardzo dojrzale, kilka razy trafił akcją prawy-lewy, ulokował też prawy cios pod lewy łokieć Kubańczyka. Mogła bardzo się podobać postawa 17-letniego Polaka w starciu z ponad rok starszym Lobainą. Końcówka też dla naszego zawodnika, który skutecznie wyprowadził prawy na głowę i potem lewy sierpowy. Po 3 minutach reprezentant Biało-Czerwonych prowadził 3:2.
Niestety w 2 rundzie coraz lepiej w ofensywie czuł się Kubańczyk, który złapał rytm i sporo trafiał. Nasz pięściarz dwa razy był liczony, ale ambitnie walcząc zdołał przetrzymać kryzys. W ostatniej rundzie Polak pokazał serce do walki i niesamowity charakter, cały czas nie rezygnował, choć miał bardzo mocnego przeciwnika. Ostatecznie Jakub Straszewski przegrał 0:5 (26-30, 27-29, 25-30, 27-29, 27-29), jednak zasłużył na wielkie pochwały. Gratulacje dla całego polskiego sztabu, na czele z głównym selekcjonerem reprezentacji Dariuszem Kochanowskim i wszystkimi trenerami klubowymi.
Wczoraj srebrne medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata zdobyły Natalia Kuczewska (48 kg / Mazur Ełk) i Barbara Marcinkowska (69 kg / Pomorzanin Toruń). Z kolei brązowymi medalistkami zostały Karolina Ampulska (54 kg / Wda Świecie), Wiktoria Tereszczak (64 kg / Ring Bielsko-Biała), Daria Parada (75 kg / Skorpion Szczecin), Martyna Jancelewicz (81 kg / Taurus Goleniów), Oliwia Toborek (+81 kg / Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa). Łącznie aż 8 medali dla Polski, co jest ogromnym sukcesem sportowym. Wspaniały sukces to również organizacja turnieju mistrzowskiego w tak trudnym czasie przez Polski Związek Bokserski i wszystkich partnerów
źródło: Polski Związek Bokserski

Be the first to write a comment.

Your feedback